KARANTÉNA V OBRAZECH

Je tady konec léta, který jsem tentokrát strávila jinak než obvykle. V karanténě. Pro uklidnění – můj test byl negativní a doufám, že bude i 2. září, kdy mi tohle domácí vězení končí, takže žádné drama. A jak tedy karanténa probíhá?

U mě celkem pohodově. Mám štěstí, že bydlím v domě se zahradou, takže o víkendech sklízím, co se dá. Nejsem sice žádná velká zahradnice, ale občas se zadaří i nám. Letos to vypadá na docela slušnou úrodu jablek, víkend tedy patří jejich zpracování. Chystám se na čatní, které máme moc rádi, a snad si
pochutnají i kamarádi, které určitě podaruji. Dala jsem se i do sušení máty, což bude další dárek pro mé blízké – mátový čaj mají rádi snad úplně všichni. Nechybělo ale ani čtení knížek, na které mi v průběhu roku nezbývá čas.

Pracovní týden pak patřil hlavně e-mailům, telefonům a online jednáním. Například ve čtvrtek odpoledne jsem se dálkově připojila do debaty, které bych se jinak zúčastnila osobně. Díky dnešním technickým možnostem se dá spousta pracovní agendy jednoduše vyřídit i z domova.

Všem, kdo jsou nebo třeba ještě budou v karanténě, přeji, aby ji zvládli v klidu a bez stresu. Je dobré si říct, že na světě jsou i horší věci a hlavní je zdraví. Buďme proto prosím všichni zodpovědní a karanténu dodržujme, není to navěky