Věková diskriminace

Týden pomalu končí a já mám po dlouhé době super pocit, že má to moje „poslancování“ smysl  V úterý totiž kolegyně Radka Maxová a ombudsmanka Anna Šabatová pořádaly ve Sněmovně seminář na téma věkové diskriminace, kde jsem měla možnost vystoupit i já. Je to už devět let, co jsme založili neziskovou organizaci PLUS 50, kde se snažíme pomáhat nezaměstnaným ve věku + 50, kteří na trhu práce narážejí na věkovou diskriminaci.

Tehdy jsme netušili, že se za těch několik let prakticky nic nezmění, spíš naopak – případů, kdy člověk s titulem, bohatými zkušenostmi i praxí není schopný sehnat po padesátce práci, přibývá.

Skutečnost, že se problematika věkové diskriminace konečně dostala na sněmovní půdu, mě ale naplnila optimismem. Trvalo to sice déle, než jsem si já sama uměla na začátku představit, ale i tak jsem ráda, že už je věková diskriminace vnímána jako reálný problém, který je potřeba řešit.

Dalším krokem, doufám, bude, že kolegové podpoří novelu antidiskriminačního zákona, kterou připravuji a která by měla postavení lidí starších 50 let na trhu práce zlepšit. Držte, prosím, palce!