Ženy v politice

Ženy v politice, to je skoro nevyčerpatelné téma: k čemu jsou v ní vůbec dobré, jestli zavádět kvóty, jak přežít sexistické narážky nebo proč si jdou ženy v politice vzájemně tak často po krku… a zvlášť zásadní téma je to v případě, kdy se o něm baví právě ženy. Já měla příležitost sdílet s kolegyněmi zkušenosti ve čtvrtek, kdy jsem se zúčastnila konferenčního hovoru pořádaného neziskovou organizací Fórum 50 %.

Byly to nejen moc příjemné dvě hodiny, ale pro mě opět další motivace, proč s politikou neseknout. Občas si asi každý říká, jestli to má smysl, ale pak přijdou momenty, kdy znáte jasnou odpověď – má. Diskuse se zúčastnily političky z různých stran, což určitě není na škodu, naopak. Vždy mě potěší, když vidím, že jsem schopné (a ochotné) se navzájem podpořit.

Podobná diskuse se bude konat příští čtvrtek 28. května – všem ženám, které se zajímají o veřejné dění, můžu účast jen doporučit 👍 Bližší informace najdete v události Skupinové rozhovory s političkami a veřejně aktivními ženami.