Co dělá poslanec, když zrovna nesedí ve Sněmovně

Začíná nový týden a já doufám, že bude aspoň tak „výživný“ jako ten minulý, poslanecký 🙂 Když si na něj totiž vzpomenu, na celou řadu inspirativních setkání a akcí, které jsem absolvovala, dává mi moje práce smysl – a to je ten nejlepší lék na únavu. Co všechno jsem stihla?

Navštívit Komunitní centrum Prádelna v Praze 5, kde jsme si se seniory povídali o mém tchánovi, zakladateli československé letecké záchranné služby. Tahle setkání jsou pro mě vždycky čistá radost, navíc na nich od „posluchačů“ dostávám důležité podněty, jak život seniorů v naší zemi zlepšit.

Uzavřený kulatý stůl k revizi dávkového systému.

Zúčastnit se konference Global Money Week, kde jsem byla jednou z panelistek. Na konferenci pro mě bylo zásadní hlavně otevření tématu dětských dlužníků, kteří končí v exekucích ještě před dosažením zletilosti. Můj názor na návrh novely občanského zákoníku, který má tenhle problém řešit, najdete mimo jiné u mě na blogu.

Několik schůzek k potřebným změnám právní úpravy náhradní rodinné péče.

Koncert v Rudolfinu k Mezinárodnímu dni Romů.

Koordinační schůzky k novele antidiskriminačního zákona, kterou jsme s kolegy předložili Sněmovně. Pro mě jde o srdeční záležitost a jeden z hlavních důvodů, proč jsem vstoupila do politiky. Už léta se totiž všemožnými cestami snažím prosadit, aby se mohly oběti diskriminace opravdu účinně bránit. Sama znám spoustu jejich příběhů z neziskové organizace Plus 50, kterou jsem v roce 2009 založila na pomoc nezaměstnaným starším 50 let. Věková diskriminace na trhu práce nicméně není zdaleka jedinou oblastí, kde k diskriminaci dochází: běžnou praxí například je, že doktoři odmítají pod nejrůznějšími záminkami léčit seniory, protože jde o příliš nákladnou péči. Minulý týden dala vláda našemu návrhu neutrální stanovisko, tak věřím, že v Parlamentu uspějeme. Držte, prosím, palce!

Rozhovor pro Český rozhlas ohledně personálních změn ve vládě.

Kulatý stůl k projektu Začni správně, který pod mou záštitou proběhl v Plzni. Tentokrát jsme hledali cesty, jak – mimo jiné úpravou legislativy – pomoci mladým lidem z dětských domovů a pěstounské péče, aby se zvládli postavit na vlastní nohy.

Přípravu zpravodajské zprávy ke sněmovnímu tisku.

Nestihla bych ale ani polovinu z tohohle seznamu, kdybych neměla tak skvělý tým. Takže velké díky vám všem – Káčo, Veroniko, Luboši, Ondro, Aničko…

A co mě čeká v příštích dnech? Schůze Sněmovny a řada nejrůznějších schůzek k agendám, kterým se věnuji, hlavně v sociální oblasti. Už teď se těším, co nového přinesou.

Přeji vám prima týden!